Anasayfa » Kültür, Sanat

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları – 15-30 Haziran 2011

13 Haziran 2011 1 views Yorum yok
9 yıldır devam eden, ve artık geleneksel hale gelen dünyanın ilk ve en büyük Türkçe Yarışma Programı olan Türkçe Olimpiyatları 15-30 Haziran arası gerçekleşecek. 15 gün sürecek yarışma boyunca dünyanın 130  ülkesinden elemelere girip , yarışmaya katılma hakkını  kazanan  1000 öğrenci  Bu senede Türkçe’yi en iyi şekilde gönüllere ’doğru’ olarak anlatmaya çalışacaklar.
Bu yıl olimpiyatlara ‘resim’, ‘ses’ ve Türkiye’de okuyan yabancı üniversite öğrencileri için ‘deneme’ yarışması eklendi. Bu üç yeni kategori ile olimpiyatlardaki kategori sayısı 20′ye çıktı. Resim yarışmasının konusu ‘Kutsal Değerlere Saygı’ olacak. Yeni eklenen ‘ses’ yarışması ile şarkı yarışması arasında ‘dil’ farkı olacak. Şarkı yarışmasındaki şarkılar Türkçe, ses yarışmasındaki şarkılar ise öğrencilerin kendi anadillerinde söyledikleri şarkılardan oluşacak.
Amerika’dan Afrika’ya, Bosna-Hersek’ten Pakistan’a kadar dünyanın dört bir yanında yaşayan öğrenciler, Türkiye finallerini heyecanla beklemeye başladı bile..

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.