Anasayfa » Bursa, Duyurular, Etkinlikler ve Eğlence, Fotoğraf, Köşe Yazıları, Kültür

Fotofest Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali – Etkinlik Programı

13 Ekim 2011 2.063 views Yorum yok

Fotofest Bursa Uluslararası Fotoğraf  Festivali’ nin duyurusunu sitemizde daha önce yapmıştık. Şimdi size Festival kapsamında gerçekleşecek etkinliklerin detaylı programını sunuyoruz.

15.10.2011 Cumartesi

Fotofest Açıkhava Sahnesi
17.00 – 18.00 : Fotoğrafçılar Yürüyüşü, Açılış Törenleri ve Sergi Açılışları
18.00 – 19.30 : Ustalar | Ergun Çağatay, Ozan Sağdıç, Merih Akoğul – Türk Fotoğrafı Üzerine
19.30 – 21.00 : Fotoğraf Gösterileri | Tema : YUVA

16.10.2011 Pazar

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
13:00 – 17:00 : Canon Teknik Atölye
16:00 – 17.00 : Belgesel Gösterimi | Contacts

BUFSAD Güven Aktaş Salonu
13.00 – 14.00 : Seminer | Frederic Delangle | Üçüncü Bölge
14.00 – 15.00 : Seminer | Zadoc Nava | Gölge Topraklarda
15.00 – 16.00 : Seminer | Andrei Polikanov (Russian Reporter)
16.00 – 18.00 : Seminer | Robert Stevens (Time Magazine) | Fotoğrafın Sosyal Tarihi

Fotofest Kitabevi
15.00 – 18.00 : Kitap İmza Günü | Rena Effendi, Xenia Nikolskaya, Frederic Delangle, Maggie Steber, Ergun Çağatay, Ozan Sağdıç

Fotofest Açıkhava Sahnesi
19.00 – 20.00 : Ustalar | Ken Light | Gölgeler ve Düşler Vadisi
20.00 – 21.30 : Fotoğraf Gösterileri | Tema : YOLDA

17.10.2011 Pazartesi

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
13.00 – 17.00 : Nikon Teknik Atölye
16:00 – 18.00 : Belgesel Gösterimi | War Photographer

BUFSAD Güven Aktaş Salonu
13.00 – 14.00 : Seminer | Rena Effendi | Petrol Köyü
14.00 – 15.00 : Seminer | Carolyn Drake | Vahşi Güvercin
15.00 – 16.00 : Seminer | Xenia Nikolskaya | Toz
17.00 – 18.00 : Seminer | Alptekin Baloğlu | Denizden Boğaziçi

Fotofest Kitabevi
14.00 – 15.00 : Kitap İmza Günü | Zadoc Nava, Carolyn Drake, Randa Mirza, Robert Stevens
15.00 – 16.00 : İmza Günü | Ken Schles, Kai Wiedenhoefer, Kate Brooks, Ken Light
16.30 – 18.00 : Yuvarlak Masa Tartışmaları | Bir Maket Kitap Yapmak : Fikirden Yayıncıya Giden Yol | Ken Schles, Kai Wiedenhoefer, Xenia Nikolskaya, Kate Brooks

Fotofest Açıkhava Sahnesi
19.00 – 20.00 : Ustalar | Maggie Steber
20.00 – 21.30 : Fotoğraf Gösterileri | Tema : YUVADAN UZAK

18.10.2011 Salı

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
13.00 – 17.00 : Leica Teknik Atölye
16:00 – 18.00 : Film Gösterimi | Blow-up | Michalengelo Antonioni

BUFSAD Güven Aktaş Salonu
13.00 – 14.00 : Seminer | Jonathan Lewis | Tarlabaşı
14.00 – 15.00 : Seminer | Kate Brooks | Karanlığın Işığı
15.00 – 16.00 : Seminer | Randa Mirza | Beirutopia
16.00 – 17.00 : Seminer | Serkan Taycan| Memleket
17.00 – 18.00 : Seminer | Merih Akoğul | Mekanların Yolculuğu : Türk Fotoğrafına Bir Bakış

Fotofest Kitabevi
14.00 – 15.00 : İmza Günü | REC Kollektifi Sunumu
15.00 – 16.00 : Seminer | The Americans Listesi| Jason Eskenazi
16.30 – 18.00 : Panel | Modern Çağda Fotoğraf Kitapları | Craig Cohen (Moderatör), Ken Schles, Ken Light, Kai Wiedenhoefer, Kate Brooks,

Fotofest Açıkhava Sahnesi
19.00 – 20.00 : Ustalar | Bruno Barbey
20.00 – 21.30 : Fotoğraf Gösterileri | Tema : YASAK MEKANLAR

19.10.2011 Çarşamba

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
13.00 – 17.00 : Sigma Teknik Atölye
16:00 – 18.00 : Film Gösterimi | Camera Man | Buster Keaton

BUFSAD Güven Aktaş Salonu
13.00 – 14.00 : Seminer | Sezayi Erken | ENN
14.00 – 15.00 : Seminer | Kai Wiedenhoefer | The Wall
15.00 – 16.00 : Seminer | Cihan Pocan / Serdar Bayburtlu / Nejat Cifci / Kerem Çobanlı
16.00 – 17.00 : Seminer | Gökşin Varan, Hanna Rutishauser, Oğuzcan Şehiraltı | Hoşbulduk
17.00 – 18.00 : Panel | Sosyal Belgesel Fotoğraf ve Sivil Toplum | Ken Light / Özcan Yurdalan / Robert Stevens / Jonathan Lewis

Fotofest Kitabevi
15.00 – 16.00 : İmza Günü | Claudius Schulze
16.00 – 17.00 : Yuvarlak Masa Tartışmaları | Günümüz Medyasında Fotoğrafların Önemi | Maggie Steber, Merih Akogul, Robert Stevens, Andrei Polikanov

Fotofest Açıkhava Sahnesi
19.00 – 20.00 : Ustalar | Ken Schles
20.00 – 20.30 : Maket Kitap Ödül Töreni
20.30 – 22.00 : Fotoğraf Gösterileri | Tema : DÜŞLERİN MEKANLARI

20.10.2011 Perşembe – Türk Fotoğrafı Özel Programı

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
13.00 – 17.00 : Teknik Atölye
16:00 – 18.00 : Film Gösterimi | Palermo Shooting | Wim Wenders

BUFSAD Güven Aktaş Salonu
13.00 – 14.00 : Seminer | Kerem Çobanlı | Saklı
14.00 – 15.00 : Seminer | Ömer Yağlıdere | Koçerler
15.00 – 16.00 : Seminer | GAPO Geniş Açı Proje Ofisi | Refik Akyüz, Serdar Darendeliler
16.00 – 17.00 : Seminer | Zaman Gazetesi | Toplu Gösteri
17.00 – 18.00 : Seminer | Cengiz Karlıova | Hep Birlikte

Fotofest Kitabevi
15.00 – 18.00 : İmza Günü | Türk Fotoğrafçıların Çalışmaları

Fotofest Açıkhava Sahnesi
19.00 – 19.30 Gökşin Sipahioğlu Anma Gösterisi
19.30 – 21.30 : Türk Fotoğrafının Yüzyılı Gösterisi | 1930’lardan Günümüze Yıldızlar Geçidi

21.11.2011 Cuma – Türkiye Fotoğraf Dernekleri Özel Programı

BUFSAD Güven Aktaş Salonu
13.00 – 17.00 : Fotoğraf Gösterileri | Tema : Türkiye Fotoğraf Dernekleri
17.00 – 18.00 : Seminer | BUFSAD | Dernek Sunumu

Fotofest Açıkhava Sahnesi
19.00 – 21.30 : Fotoğraf Gösterisi : Bursa Fotoğrafçıları Toplu Gösterisi

22.10.2011 Cumartesi

BUFSAD Güven Aktaş Salonu
09.00 – 18.00 Festivalde gösterilen tüm fotoğraf gösterilerinin tekrarı

23.10.2011 Pazar

BUFSAD Güven Aktaş Salonu
09.00 – 18.00 Festivalde gösterilen tüm filmlerin tekrarı

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.