Anasayfa » Bursa, Duyurular, Fotoğraf, Köşe Yazıları, Sanat

FotoFest 2012 Bursa’lı Fotoğraf Sanatçılarını Bekliyor – Son Başvuru: 12 Ağustos 2012

21 Temmuz 2012 3.126 views Yorum yok

15 Eylül – 21 Eylül 2012 tarihleri arasında tüm fotoğrafçıları ve sanatseverleri buluşturan Bursa FotoFest, Bursa’da yaşayan amatör veya profesyonel fotoğraf sanatçılarına sergi imkanı veriyor. Şehrin 20 farklı bölgesinde açılacak sergiler Bursa’lı fotoğraf meraklılarının beğenisine sunulacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve BUFSAD tarafından ortak olarak düzenlenen Bursa Ululararası Fotoğraf Festivali (Bursa FotoFest), “İnsanlığın İzleri” temasıyla onlarca ülkeden katılacak profesyonel fotoğraf sanatçıları, yayıncılar ve editörleri bir araya toplayacak. Bunun yanında Bursa’lı fotoğraf sanatçılarına da fotoğraflarını sergileme imkanı sunmak için başvuruları bekliyor.

Türkiye’de bir çok seçkin kurum ve kuruluşun desteklediği festival kapsamında 40 ulusal/uluslararası sergi, 60 seminer/gösteri, 20 panel, 5 ustalar gecesi ve çeşitli etkinliklerle 15 Eylül – 21 Eylül 2012 tarihleri arasında Bursa Tarihi Çarşısı ve Hanlar Bölgesi ile Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirilecek.

BUFSAD Üyeleri de dahil tüm Bursa’lı fotoğraf sanatçıları festival kapsamında kişisel sergilerini insanlara ulaştırmak için başvuru yapabilir. 10 ila 15 adet fotoğraftan oluşacak sergilerin fotoğraf boyutları 70x100cm dış mekan baskısı şeklinde yaptırılacak ve tüm masraflar Bursa FotoFest tarafından karşılanacak.  Bu kapsamda toplamda 20 yerel sergiye yer verilmesi bekleniyor.

Başvuru yapabilmek için, fotoğraf sanatçısının çalışmalarını Bursa’da sürdürüyor olması ve sergisinin “İnsanlığın İzleri” temasıyla uyumlu olması gerekiyor. Başvuruların tamamı küratörler Güven Aktaş ve Cengiz Karlıova tarafından incelenecek ve seçilecek. Seçilen her sergi, fotoğraf sanatçısının kısa biyografisi ve sergi başlığı ile birlikte İngilizce/Türkçe olarak festival katalogunda yer alacak.

Festival kapsamında yer almasını istediğiniz çalışmalarınızı aşağıdaki standartları karşılayacak şekilde BUFSAD’a CV/DVD ile ulaştırmanız gerekiyor;

En az 15 fotoğraftan oluşan, “İnsanlığın İzleri” teması ile uyumlu bir portfolyo.

Fotoğraflarınızın kısa kenarı minimum 3000px ve 300dpi olmalıdır. TIFF vey DNG formatı tercih edilecektir.

Fotoğraf sanatçısının biyografisi.

Serginiz ile ilgili, 200 kelimeyi geçmeyecek tanıtıcı bir metin.

Başvuru yapılacak zarfın üzerine “Bursa FotoFest 2012 Yerel Sergiler – Fotoğrafçı Adı-Soyadı” yazılmalıdır.

BUFSAD Adres ve Telefon Bilgileri:

Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği

Adres: Gürabahane-i Laklakan Kültür Merkezi
Kayhan Mh. Selçuk Hatun Sk. No:9 16230
Osmangazi / BURSA

Telefon/Faks: 0 224 225 51 50
E-posta: sekreterlik@bufsad.org

Son Başvuru Tarihi: 12 Ağustos 2012

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.