Anasayfa » Arşiv

Resim etiketi için arşiv

Bursa, Kültür, Sanat »

[4 Ara 2012 | 3 yorum | 7.214 views]
BİS Sanat Akademisi Eğitimleri / Bursa Özlüce AVM

Nilüfer’de bulunan Özlüce Park AVM’de derslerini sürdüren BİS Sanat Akademisi, yazarlık ve sinema branşlarının yanı sıra, sahne sanatları, iletişim, medya ve sosyal bilimler branşlarında da eğitim vermekte.

Bursa, Duyurular, Etkinlikler ve Eğlence, Fotoğraf, Kültür »

[22 Ağu 2011 | Yorum yok | 2.715 views]
Mucizeye Şahit Olmak Fotoğraf Sergisi – 23 Eylül – 03 Ekim 2011

Doğum anı mucizesinin sanatla harmanlanmış halini yakından görmek istermisiniz? O halde Aylin Key’ in 23 Eylül Cuma Saat 18:00′ de Acıbadem Hastanesi Sergi Salonu’ nda açılışı olacak fotoğraf sergisini mutlaka ziyaret edin.

Kültür »

[3 Ağu 2011 | 2 yorum | 5.863 views]
Kum Sanatı

Kum sanatı hem ışıkla aydınlatılan bir masada kumla yapılan resim sanatıdır, hemde geniş bir alanda kumdan yapılan heykel sanatıdır. Nehir kumu ve su kullanarak heykeller yapmaya dayanan Kum Heykel Sanatı, dünyada yeni gelişmekte olan ve son derece ilgi çeken bir sanat dalı.

Bursa, Fotoğraf, Kültür, Sanat »

[6 Haz 2011 | Yorum yok | 2.072 views]
Engelimiz Kent Olmasın Bursa Projesi – Fotoğraf Yarışması

Konumuz,engelli bireylerin kent yaşamında karşılaştıkları sorunlardır.Amacımız ise Bursa Kent Konseyi’nin koordinasyonunda, SOMER (SosyalPolitikalar Merkezi Derneği),ENSADER (Engelliler Kültür Sanat Derneği) ,Bursa Valiliği İl Özel Kurulu ve Bursa Belediyesi ortaklığı ile gerçekleştirilen ‘Engelimiz Kent Olmasın’ projesi kapsamında; gerçekleşecek ‘Engelimiz Kent Olmasın’ fotoğraf  yarışması ile Engellilerin kent yaşamında karşılaştıkları fiziksel ve mimari sorunların  farkındalık yaratmaktır..

Kültür, Sanat »

[1 Haz 2011 | Yorum yok | 3.409 views]
Karikatür Resim Sanatı

Karikatür, ele aldığı konuları komik veya iğneleyici olması için abartan ve çarpıtan resim türüdür. Edebiyat’ta abartılı ve çarpıtıcı betimlemelerin, aynı amaca yönelik olarak kullanılması. Basında karikatürler sosyal ve siyasi eleştiri yapmak için sıklıkla kullanılır. Ayrıca tüm dünyada bu amaçla düzenli olarak yayımlanan dergi ve gazeteler mevcuttur. Tüm bunların yanında farklı amaçlar için de karikatürler bulunmaktadır.
Türkiye’de bilinen ilk karikatürist Ali Fuat Bey’dir. Osmanlı döneminde ilk karikatür 1867′de yayımlanmıştır. 1870′te Teodor Kasap’ın yayımladığı Diyojen ise ilk Türk gülmece dergisidir.

Türk karikatürünün ikinci dönemi Cumhuriyet’in kurulmasını izleyen yıllarda ortaya çıkmıştır. 1928 ‘de yeni Türk alfebesinin benimsenmesi okuryazar sayısını …

Kültür, Sanat »

[1 Haz 2011 | Yorum yok | 6.577 views]
Natürmort Resim Sanatı

Natürmort,en eski resim dallarından bir tanesidir ve  cansız varlıklar (ölü hayvanlar) veya nesneleri (meyveler, çiçekler, vazolar, vb.) resmetme sanatına denir. Fransızca: Nature morte , “ölü doğa” anlamına gelen tanımlamadan Türkçe’ye geçmiştir. Bu terim sanat alanında 17. yüzyılın sonlarına doğru kullanılmaya başlanmıştır. Manzara ve portre resimlerinin dışında, çeşitli nesnelerin bir araya getirilerek bir kompozisyon oluşturmasıyla ortaya çıkan resim türüdür.
Ünlü natürmort sanatçıları :
Caillebotte,Gustave (1948-1894)
Koleksiyoncu bir aileden gelen sanatçı mühendislik eğitimi almasına rağmen sanata ilgi duydu ve Paris‘de École des Beaux-Arts‘da sanat eğitimi aldı.1874‘de Pierre-Auguste Renoir ve Claude Monet tanışan sanatçı 1876‘da Empresyonistlerin sergisine …

Bursa, Kültür, Sanat »

[29 May 2011 | Yorum yok | 10.183 views]
Ebru Sanatı Bursa

Birbiri içine geçmiş, ancak karışmamış, bakışla ayırdedilebilecek biçimde duran renk ve şekillere ebru denir. Sanat olarak ebru, su üzerine serpiştirilen sıvı boyanın rasgele bezendiği şekillerin ve bu şekillere müdahele edilmesiyle meydana gelen figürlerin kağıda aktarılarak sergilenmesidir. Ebru sanatının bir özelliği de geleneksel Türk el sanatlarından olmasıdır.

Bursa, Kültür, Sanat »

[25 May 2011 | Yorum yok | 4.274 views]
Bursa Sanat Evi Resim Kursu

2011 – 2012 Yılı Güzel Sanatlar Fakültelerinin Yetenek Sınavlarına Hazırlık Resim Kursu Kayıtları Başladı.
2010 – 2011 Yılı Güzel Sanatlar Fakültelerinin Yetenek Sınavlarına Hazırlık Resim Kursu Kayıtları Devam Ediyor!

Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Resim Kursu
Eğitim Fakültelerine Hazırlık Resim Kursu
Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu
İlköğretim Öğrencilerine Resim Kursu
Hobi Amaçlı Resim Kursları