Anasayfa » Arşiv

kurs etiketi için arşiv

Bursa, Etkinlikler ve Eğlence, Kültür »

[18 Tem 2011 | Yorum yok | 2.642 views]
Bursa’da Bonsai Sanat Günleri – 20-31 Temmuz 2011

Sanatçı Hakan Şimşek’in kişisel Sergisi 20-31 Temmuz tarihleri arasında Sanatoliım Sanat Merkezinde ziyaretçilerle buluşacak ve ücretsiz olarak gezilebilecek . Dilerseniz birzat uygulamalı bonsai eğitimide alabilirsiniz. Yapılması planlanan Bonsai Sanat Sanat Günleri kapsamında 23-24 Temmuz ve 30-31 Temmuz tarihlerinde, 16:00-18:00 saatleri arasında katılımcılara bonsai sanatı’nda telleme ve saksı değiştirme eğitimleri de verilecek. Eğitimlerden yararlanmak isteryen ziyaretçilerin,Anatolium’daki danışma noktalarına başvurmaları yeterlidir.

Bursa, Kültür, Sanat »

[2 Haz 2011 | Yorum yok | 3.900 views]
Bursa Müjdat GEZEN Kültür Sanat ve Eğlence Merkezi

Yapımına Nilüfer’de başlanan ‘Müjdat Gezen Kültür Sanat ve Eğlence Merkezi’nin 29 Ekim’de açılacağı tahmin ediliyor, merkezde Türkiye’nin bir çok ilki gerçekleşecek.
3D SİNEMA EĞİTİMİ VERİLECEK
Bursa’da hizmet vermeye devam eden Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ndeki derslerden farklı olarak açılacak olan ‘Uğur Dündar Sinema Okulu’nda Türkiye’de ilk 3D sinema eğitimleri verilecek, öte yandan merkezde 25 kişilik hologram sinema salonu da bulunacak.
BURSA SANAT İÇİN ÖNEMLİ
Türkiye’deki ilk Müjdat Gezen Kültür Sanat ve Eğlence Merkezi’nin Bursa’da açılacak olmasının önemine dikkat çeken Müjdat Gezen, “Bursa bana çok emek verdi. Şimdi ben de Bursa’ya olan vefa borcumu ödeyeceğim” dedi. …

Bursa, Kültür, Sanat »

[29 May 2011 | Yorum yok | 9.769 views]
Ebru Sanatı Bursa

Birbiri içine geçmiş, ancak karışmamış, bakışla ayırdedilebilecek biçimde duran renk ve şekillere ebru denir. Sanat olarak ebru, su üzerine serpiştirilen sıvı boyanın rasgele bezendiği şekillerin ve bu şekillere müdahele edilmesiyle meydana gelen figürlerin kağıda aktarılarak sergilenmesidir. Ebru sanatının bir özelliği de geleneksel Türk el sanatlarından olmasıdır.

Bursa, Kültür, Sanat »

[25 May 2011 | Yorum yok | 4.068 views]
Bursa Sanat Evi Resim Kursu

2011 – 2012 Yılı Güzel Sanatlar Fakültelerinin Yetenek Sınavlarına Hazırlık Resim Kursu Kayıtları Başladı.
2010 – 2011 Yılı Güzel Sanatlar Fakültelerinin Yetenek Sınavlarına Hazırlık Resim Kursu Kayıtları Devam Ediyor!

Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Resim Kursu
Eğitim Fakültelerine Hazırlık Resim Kursu
Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursu
İlköğretim Öğrencilerine Resim Kursu
Hobi Amaçlı Resim Kursları