Anasayfa » Bursa, Duyurular, Etkinlikler ve Eğlence, Kültür

Bursa Küba Günleri – 26-30 Aralık 2011

9 Aralık 2011 2.022 views Yorum yok

Nilüfer Belediyesi Küba Günleri’ ne ev sahipliği yapacak. 26 Aralık’ta başlayacak etkinlikler kapsamında Küba Büyükelçisi Jorge Quesada Concepciòn da Bursa’ya gelecek. ‘Devrimin 53.Yılında Bursa Küba Günleri’ çerçevesinde söyleşiler düzenlenecek, sergi ve film gösterimleri gerçekleştirilecek.

Etkinlik Programı:

26 Aralık 2011 Pazartesi Saat: 15:00 ‘Devrimin 53. yılında Küba’ nın Bugünü’ söyleşisi – Uludağ Üniversitesi Kampüsü

Ardından Tayyare Kültür Merkezi’ nde ‘Uzakta’ ki Yakın Küba’ sergisi. 19:30′ da Ördekli Kültür Merkezi - ABD, Küba ve Türkiye’de Hukuk: 5 Kübalı Davası’ konulu söyleşi ve ‘Gerçek Terörist Ayağa Kalksın’ adlı belgesel gösterimi yapılacak.

Büyükelçi Concepciòn, 27 Aralık Salı günü saat 10.30′da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ‘i makamında ziyaret edecek.

Aynı gün saat 15.00′ te Uludağ Üniversitesi’ nde ‘Nazım’ ın Küba Seyahati’ adlı belgesel gösterimi, saat 19.00′da Ördekli Kültür Merkezi’nde ‘Küba’ da Eğitim’ başlıklı söyleşi ve ‘Devrimin Zaferi’ belgeselinin gösterimi ile devam edecek.

28 Aralık Çarşamba  Saat 19.30′ da Bursa Akademik Odalar Birliği Konferans Salonu’ nda önce ‘Küba’ da Sağlık ve Aile Hekimliği Uygulaması’ konulu söyleşi yapılacak. Doç. Dr. İlker Belek’ in katılacağı söyleşinin ardından ‘Dağların Işığı’ belgeseli izlenebilecek.

Bir yol filmi olan ‘Viva Küba’ 29 Aralık Perşembe saat 15.00′te Nilüfer Belediyesi’ nin katkılarıyla Konak Kültürevi’nde gösterilecek. Aynı film saat 19.30′da, Çağdaş Eğitim Kooperatifi Görükle Kültür Merkezi’nde izlenimde olacak. Etkinlikler 30 Aralık 2011 Cuma günü düzenlenecek ‘Küba Müzik ve Dans Gecesi’yle sona erecek.

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.