Anasayfa » Bursa, Kültür, Sanat

Bursa Festivali Senfonik Açılış Konseri – 17 Haziran 2011

9 Haziran 2011 1.621 views Yorum yok

 17 Haziran 2011 Cuma, Saat 21:15′te  Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Güher & Süher Pekinel ikilisi size Festival Açılışında görkemli bi gece yaşatacak..

Şef: Howards Griffiths
Sanatçılar: Güher & Süher Pekinel

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın temelleri, 1995 yılında atıldı ,Howard Griffiths ise İngiltere’de doğdu ve Londra Kraliyet Müzik Koleji’nde okudu. 1981 yılından beri İsviçre’de yaşıyor. On yıldır Zürih Oda Orkestrası Sanat Yönetmenliği görevini sürdürmekte ve tüm dünyada önde gelen birçok orkestrada konuk şef olarak konserler vermeye devam etmektedir.İkiz kardeşler,Güher ve Süher Pekinel piyano ikilisi kendi alanlarında günümüzün önder sanatçıları arasında yer almaktadır.1984 yılında Herbert von Karajan tarafından Salzburg Festivali’ne davet edilen ve akabinde ünlü orkestralarla dünya çapındaki müzik kariyerlerine başlayan Pekineller, Maestro tarafından bizzat desteklenmişlerdir.

 
 
 
 
 
 

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.