Anasayfa » Bursa, Etkinlikler ve Eğlence, Köşe Yazıları, Kültür

2. İznik Uluslararası Folklor Festivali – 16-23 Temmuz 2011

10 Temmuz 2011 2.254 views Yorum yok

 

 8 ülkeden temsilcilerin katılalacağı muhteşem bir folklör organizasyonu, 9. ülke ise Türkiye’nin gururu: Tecrübeli Masters Kılıç Kalkan takımıdır. 16-23 Temmuz arası bu renkli organizasyonu mutlaka ziyaret edin..

Festival Programı :

16/07/2011 Cumartesi:
16:00 yenişehir kapı-istanbul kapı kortej yürüyüşü
20:00 STANDLARIN AÇILIŞI
20:30 Açılış töreni konuşmalar yabancı grupların sahne seromonisi ve
Fişek gösterileri(Ayasofya önü sahne)
21:00 Tüm yabancı grupların kısa tanıtım gösterileri
(Ayasofya önü sahne)
22:00 Ayna grubu konseri(Ayasofya önü sahne)
24:00 Kapanış

17/07/2011 Pazar:
16:00 Animasyon ve Animatörlerin gösterimi
20:00 Bursa engelliler konseri(Ayasofya önü sahne)
21:45 Raplikasyon konseri(Ayasofya önü sahne)
22:30 Umut KUZEY konseri(Ayasofya önü sahne)
24:00 Kapanış

18/07/2011 Pazartesi:
16:00Animasyon ve Animatörlerin gösterimi
20:00 İznik halk oyunları grupların gösterileri(Ayasofya önü sahne)
21:45 Sezgin CAN KONSERİ(Ayasofya önü Sahne)
24:00 Kapanış
20:00 Yabancı grupların gösterileri (Boyalıca)
24:00 Kapanış (Boyalıca)

19/07/2011 Salı
16:00 Animasyon ve Animatörlerin gösterimi
20:00 Grup YEDİALTI Konseri(Ayasofya önü sahne)
21:45 Hüseyin DEMİRCAN Konseri(Ayasofya önü sahne)
20:00 Yabancı grupların gösterileri(Elbeyli)
24:00 Kapanış(Elbeyli)

20/072011 Çarşamba
16:00 Animasyon ve Animatörlerin gösterimi
20:00 Yabancı grupların 10 dakikalık gösterimleri(Ayasofya önü sahne)
22:00 Oğuz YILMAZ Konseri(Ayasofya önü sahne)
24:00 Kapanış

21/07/2011 Perşembe
16:00 Animasyon ve Animarörlerin gösterimi
20:00 Ben Anadolu Tiyatro oyunu
22:00 Ahmet Egemen AYDIN Konseri(Ayasofya önü sahne)

22/07/2011 Cuma
14:00 Yağlı Güreş Müsabakaları(Şehit Sedat Pelit Parkı Karşısı)
19:30 Güreş müsabakaları Kapanış
16:00 Animasyon ve Animatörlerin gösterimi
20:00 Yabancı grupların 5 er dakikalık gösterimi(Ayasofya önü sahne)
21:00 Festivalin Kral ve Kraliçe Seçimi(Ayasofya önü sahne)
22:30 Grup RİTİMART Konseri(Ayasofya önü sahne)
24:00 Kapanış

23/07/2011 Cumartesi
09:30 Kürek Yarışları(İzzet peşte su sporları eğitim merkezi)
10:00 Uluslar arası açık su yüzme yarışları
13:00-14:00 Ara
14:00-15:00 Madalya Töreni
15:00 Yelken yarışları
16:00 Su sporları yarışlarının Kapanışı
16:00 Animasyon ve Animatörlerinin gösterimi
20:00 Yabancı gruplarının gösterimi(Ayasofya önü sahne)
22:00 Murat GÖĞEBAKAN Konseri(Ayasofya önü sahne)
24:00 Festival Kapanış

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.